Przejdź do treści

Turbina wiatrowa z trzema generatorami

HALYNA

Innowacja!

Nasza konstrukcja stanowi rozwiązanie problemu niskiej efektywności turbin w wąskim zakresie prędkości wiatru. Dzięki systemowi dostosowującemu się do panujących warunków wietrznych, HALYNA znacznie zwiększa swoją efektywność energetyczną.

 

HALYNA wykorzystuje trzy generatory o zróżnicowanej charakterystyce do odbierania energii

 

Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu łopatki HALYNY są bardzo wytrzymałe. Materiałem, z którego są wykonane jest włókno węglowe. Pozwala to na uzyskanie małej masy łopatek, wynoszącej jedynie 400 g!

Oryginalny układ mechaniczny umożliwi przełączanie między wałami napędowymi, co pozwoli na napędzanie generatorów w różnych konfiguracjach, z uwzględnieniem różnych momentów obrotowych. Projekt wykorzysta również koło zamachowe z dodatkowym sprzęgłem, które wstępnie uruchomi generator.

Szafa sterownicza turbiny składa się z trzech głównych układów:

zasprzęglenia odpowiedniego generatora

wizualizacji danych

odbioru kierunku wiatru

 

Odpowiednio zautomatyzowany układ przełoży się na minimalizację strat mechanicznych przez napędzanie jak najmniejszej ilości wirujących elementów oraz strat cieplnych poprzez nieprzegrzewanie generatorów. 

Wykonywane przez nas elementy zachowują wysoki standard wykonania. Jest to efekt wielu godzin pracy projektowej i manualnej. Jesteśmy dumni z tego, że wyniki naszej pracy dostrzegane i doceniane są na wielu wydarzeniach branżowych!

Stawiamy na jakość!

Odwiedź nasze social media!

 

SKN Eko-Energia AGH
Kawiory 40, 30-055 Kraków
ekoenergia@agh.edu.pl