Przejdź do treści

Perła

Nie mogliśmy znaleźć idealnego samochodu więc zdecydowaliśmy się zbudować go sami

Masa pojazdu 500 kg

Panele słoneczne o powierzchni 5 m2

Prędkość maksymalna 140 km/h

Samochód elektryczny z panelami fotowoltaicznymi to idealne połączenie nowoczesnej technologii z ekologią. Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych w pojeździe, możliwe jest uzyskanie dodatkowego źródła energii. 

Panele o mocy 1 kW wystarczą na zapotrzebowanie 20 % energii Perły. 

Dzięki zastosowaniu włókna węglowego jako głównego materiału konstrukcyjnego, pojazd będzie wyjątkowo lekki, ważący zaledwie 500 kg. 

 

Idealne połączenie małej masy i mocnych silników pozwoli na uzyskanie prędkości maksymalnej 140 km/h!

Zaawansowany i zoptymalizowany układ baterii zagwarantuje zasięg jazdy 250km na jednym ładowaniu przy prędkości 75 km/h. Bateria zarządzana będzie przez nadrzędną jednostkę o dużej mocy obliczeniowej.

Projektując Perłę kładziemy duży nacisk na jej funkcjonalność. Fachowy system informatyczny zwiększy komfort jazdy kierowcy, zaś zoptymalizowane wnętrze samochodu zapewni mu poczucie luksusu i wygody.

W Eko-Energii nie poprzestajemy na dotychczasowych osiągnięciach i dlatego podjęliśmy ambitne działania związane z rozwijaniem samochodu solarnego. Mamy przekonanie, że wyniki projektu będą stanowić przełom w branży motoryzacyjnej, wprowadzając innowacyjne rozwiązania.

Naszym głównym priorytetem jest promocja samochodu na międzynarodowej arenie, na zawodach w Belgii i Australii w 2024 roku. Wierzymy, że  propagowanie idei ekologicznej świadomości poprzez udział w prestiżowych wydarzeniach ma znaczenie i będzie miało wpływ na walkę ze zmianami globalnego ocieplenia.

 

Odwiedź nasze social media!

 

SKN Eko-Energia AGH
Kawiory 40, 30-055 Kraków
ekoenergia@agh.edu.pl